Skoči na glavno vsebino
Sedež: (05) 335 81 00, POŠ Ledine: (05) 333 29 83 o-ms.ng@guest.arnes.si

27. januarja 1944 se je v Cerknem zgodil tragični dogodek. Mlade slušatelje partijske šole so v zgodnjih jutranjih urah napadli nemški vojaki in jih presenetili. Pod streli okupatorjeve vojske je tako padlo 47 mladih, med njimi tudi Milojka Štrukelj, po kateri se imenuje naša šola.

Dogodka se v Cerknem spomnimo vsako leto. Udeležijo se ga tudi učenci in učenke naše šole. Letos smo spomin na Milojko počastili učenci in učenka 3. d razreda (Lucija Pegan, Val Divjak, Žan Melinc, Dominik Stegovec in Diego Erik Fadda) ter učiteljici Janja Kapelj in Mateja Bavčar. Pripravili smo krajši kulturni program. Ravnatelja naše šole in Osnovne šole Cerkno sta na mesto, kjer je padla Milojka Štrukelj položila spominski venec. Dogodek je bil še posebno svečan, saj letos obeležujemo osemdeseto obletnico tragičnih dogodkov, ki so zaznamovali Cerkno.

Zapisala: Mateja Bavčar

Dostopnost