Skoči na glavno vsebino
Sedež: (05) 335 81 00, POŠ Ledine: (05) 333 29 83 o-ms.ng@guest.arnes.si

Učenci izbirnega predmeta italijanščina 1 in šole Graziadio Isaia Ascoli iz Gorice so se v nedeljo, 21. maja 2023, udeležili vseitalijanskega pohoda za mir v Frančiškovem mestu Assisi. Geslo letošnjega pohoda je bilo »I care«, mar mi je. Zato smo se celo šolsko leto skozi srečevanja v spletnih učilnicah, po mestih in na naših šolah pogovarjali in načrtovali, v preteklem vikendu pa končno uresničili naše pričevanje, da je kljub razlikam v jeziku, zgodovini in zidovom v glavi možno to preiti in graditi skupno sodelovanje, druženje in boljši svet. Otroci so prehodili 20-kilometrsko pot med Perugio in Assisijem med deset tisoči pohodniki. Na asiškem gradu so stopili skupaj na oder ter navzočim predstavili skupno pot ter poudarili, da bomo s skupnim sobivanjem delali tudi v prid počastitve leta 2025, ko bosta mesti Gorica in Nova Gorica evropski prestolnici kulture. Zagotovo bo ta  izkušnja pripomogla k temu, da se bomo trudili graditi pozitivne odnose še naprej. Naše pričevanje je poželo bučen aplavz, mi smo bili pa ponosni, da smo zastopali tako našo šolo kot tudi našo državo.

Poleg izkušnje v pričevanju za mir in sožitje so naši učenci v treh dneh bivanja v Italiji spoznavali italijansko kulturo, kulinariko, navade, naravo, zgodovino in s seboj prinesli neizmerljivo potovalko spominov, ki  jih želijo nadgraditi v naslednjem letu. Torej: Alla prossima!

Katjuša Batič in Hermina Ličen

Dostopnost