Skoči na glavno vsebino
Sedež: (05) 335 81 00, POŠ Ledine: (05) 333 29 83 o-ms.ng@guest.arnes.si

V letu 2022 naša šola slavi svojo 60-letnico. Pred točno tolikimi leti so njen prag prestopili prvi vedoželjni učenci, ki so iz njenih šolskih klopi znanje prenesli v svet. V tem letu naša šola dobiva novo preobleko ob prenovi, ki bo predvidoma zaključena v začetku naslednjega šolskega leta.

V šolskem letu, ki se izteka, smo visoko obletnico obeležili skozi različne aktivnosti, med katerimi smo izvedli likovno-literarni natečaj na temo “Šola nekoč in danes”, kolesarili smo po poteh Milojke Štrukelj, po kateri je šola poimenovana, med naše šolarje smo s predstavniki šolskega parlamenta sprejeli prvošolčke, najpomembnejši dogodek pa je bila predstavitev spominskega zbornika, ki popisuje zgodovino naše šole. Prispevke in fotografije je v obsežno knjigo zbrala naša zgodovinarka Katjuša Batič. Zbornik smo ob pestrem kulturnem programu učencev centralne šole in ledinske podružnice predstavili javnosti v sredo, 8. 6., v gledališki dvorani Gimnazije Nova Gorica. Ob priložnosti smo k predstavitvi povabili posebne goste, ki so s svojimi pričevanji predstavili pomembnejše mejnike v preteklosti Osnovne šole Milojke Štrukelj. 

V galeriji si lahko ogledate utrinke večera.

Za finančno pomoč pri izvedbi dogodka se iskreno zahvaljujemo sponzorjem in donatorjem.

Čestitke vsem sodelujočim, naši šoli pa še na mnoga leta! 

Ekipa 60-letnice

IMG_3984

Slika 1 of 34

Dostopnost